چگونه از بروز فرسودگی شغلی جلوگیری کنیم؟

چگونه از بروز فرسودگی شغلی جلوگیری کنیم؟

50
2 ماه پیش
0

5 نکته برای حرفه‌ای‌های بیزینس در مبارزه با فرسودگی شغلی

فرسودگی شغلی در فرهنگ کاری شلوغ و پلوغ ما امری بسیار واقعی است که اغلب افراد را به لبه پرتگاه کاری که می‌توانند تحمل کنند، سوق می‌دهد.

فرسودگی کارمندان و کارآفرینان چیز جدیدی نیست، اما به عنوان یک موضوع بحث اصلی در محافل حرفه‌ای دوباره مطرح شده است.

رهبران سازمانی، کارآفرینان، رهبران کسب‌وکارهای کوچک، متخصصان منابع انسانی و سایر اعضای جامعه حرفه‌ای شروع به توجه جدی می‌کنند که چگونه فرسودگی شغلی نه تنها بر خود افراد، بلکه بر کل شرکت تأثیر می‌گذارد.

یکی از دلایل اصلی که فرسودگی شغلی بار دیگر به موضوع بحث اصلی تبدیل شده است، این است که چگونه نگرش نسبت به کار در چند سال اخیر تغییر کرده است. در چند ماه اول سال 2020، کووید-19 در سراسر جهان گسترش یافت.

در پاسخ به همه‌گیری، بسیاری از سازمان‌ها مجبور شدند درهای خود را ببندند. حتی کسانی که بیزینس خود را اینترنتی کردند نیز موفق نشدند که باقی بمانند.

همه هرج و مرج پیرامون فرهنگ کار و اقتصاد باعث شد بسیاری از افراد به این فکر کنند که تعادل سالم بین کار و زندگی چگونه است و متخصصان در همه شرایط شروع به توجه بیشتر به حالات روحی و عاطفی خود کردند.

در نهایت، این باعث شده است که همه بیشتر از فرسودگی شغلی بالقوه‌ای که همه ما در هنگام کار بیش از حد و در نتیجه خستگی و استرس بیش از حد با آن مواجه هستیم، آگاه شوند.

توصیه‌های زیر باید به هر کسی- کارمند، کارآفرین یا رهبر سازمانی- کمک کند تا به تعادل بین کار و زندگی سالم‌تری دست یابد که به آن‌ها کمک می‌کند از فرسودگی شغلی جلوگیری کنند.

"فرسودگی شغلی در حال افزایش است و آمار بالای فرسودگی شغلی کارکنان برای اثبات آن وجود دارد.

با توجه به اینکه کارگران حرفه‌های انتخابی خود را دسته‌جمعی ترک می‌کنند و شرکت‌ها برای یافتن راه‌هایی برای شاد نگه داشتن نیروی کار فعلی خود تلاش می‌کنند، بسیار مهم است که بفهمیم استرس کارمندان از کجا نشأت می‌گیرد و چگونه می‌تواند بر تیم و نتیجه شما تأثیر بگذارد."

جنی اورتون، نویسنده، لیمید

1- ارزش تعادل کار و زندگی برای جلوگیری از فرسودگی شغلی

ایجاد و حفظ تعادل سالم بین کار و زندگی یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از فرسودگی شغلی است. افراد و شرکت‌ها شروع به درک اهمیت و ارزش یک تعادل سالم کار و زندگی برای متخصصان مدرن کرده‌اند.

هنگامی که متخصصان احساس می‌کنند تعادل بین کار و زندگی سالم و قابل حفظ دارند، به آنها این امکان را می‌دهد که در هنگام کار با جدیت بیشتری روی کار خود تمرکز کنند. همچنین به کارکنان انرژی بیشتری می‌دهد و به طور فعال مشارکت کارکنان را نیز بهبود می‌بخشد.

"ما نباید برای کار زندگی کنیم، زیرا زندگی بسیار فراتر از این است. با اولویت دادن به تعادل بین کار و زندگی، تعهد حرفه‌ای خود را نادیده نمی‌گیرید. در واقع، اگر فرصتی برای استراحت منظم داشته باشید، در کار خود بهتر خواهید بود".

ریچل راف، بنیانگذار و مدیر عامل، Urban Skin Rx

گزارش آگهی

درک ارزش تعادل کار و زندگی سالم در واقع تنها نیمی از معادله است. حرفه‌ای‌ها، کارآفرینان و رهبران سازمانی باید مایل باشند که به طور فعال مرزهایی را برای تعهدات کاری تعیین کنند و هر از گاهی یک قدم به عقب بردارند.

دانش قدرت است، اما اعمال بسیار مفیدتر از کلمات صحبت می‌کنند.

"من هر روز احساس خوشبختی می‌کنم، زیرا در هنر هستم و در حرفه خود بسیار خلاق هستم. همانطور که گفته شد، بهترین الهامات من همیشه وقتی به سراغم می‌آید که در ساحل استراحت می‌کنم یا عمیقاً در یک کتاب خوب غرق شده‌ام. این لحظات آرام و بدون استرس است که در را برای بهترین ایده‌ها باز می‌کند."

ملیسا رودز، مدیر عامل،

2- در طول روز استراحت کنید

برای جلوگیری از فرسودگی شغلی در سطح روزانه، مهم است که در طول روز کاری به خودتان استراحت دهید. این برای یک گردش کار سازنده ضروری است که انرژی شما را تا پایان روز کاری تخلیه نمی‌کند.

استراحت ذهنی در طول روز کاری نیز برای شاداب نگه داشتن مغز و دادن فرصتی برای بازنشانی بین کارها ضروری است.

"به نظرم استراحت در طول روز واقعاً مفید است. من معمولاً سعی می‌کنم آنها را با مکث‌های طبیعی در جریان کارم ردیف کنم، اما اگر هر چند وقت یکبار فرصتی برای بلند شدن از روی میز و ایستادن روی پاهایم نداشته باشم، دیوانه می‌شوم."

سوزان کی شفر، یکی از بنیانگذاران و رئیس، پنوما نیتریک اکسید

هنگامی که در طول روز کاری استراحت می‌کنید، می‌توانید از زمان به روش‌های سالم مختلف استفاده کنید که بسیار سازنده هستند.

از انجام کمی حرکات کششی اولیه برای جریان یافتن خون گرفته تا استراحت برای یک میان وعده یا یک وعده غذایی کامل که انرژی شما را بالا نگه می‌دارد و قند خون شما را متعادل می‌کند. همه این‌ها برای حفظ سطح ثابت بهره‌وری در طول روز حیاتی است.

"همه باید در طول روز استراحت کنند. در غیر این صورت فقط به دنبال سوزاندن خود هستید. نشستن پشت میز و کار مستقیم بدون مکث به سادگی قابل دوام نیست."

مراقبت از مادر Temoer Terry

3- در آخر هفته کار نکنید

اغلب متخصصان جوان و کارآفرینان با انگیزه ترجیح می‌دهند که در آخر هفته کار کنند، این در واقع یک عادت واقعاً ناسالم است.

اگر هرگز برای استراحت و ریکاوری هیچ وقت مرخصی نگیرید، به نقطه شکست خواهید رسید. بدن انسان به فرصتی برای استراحت، بی قراری و رفع فشار نیاز دارد.

اگر بدن و مغز خود را از این فرصت گرسنه نگه دارید، در نهایت خیلی زودتر از آنچه تصور می‌کنید، خسته می‌شوید و می‌سوزید.

"انجام دادن کمی کار در تعطیلات آخر هفته هر از گاهی به کسی آسیب نمی‌رساند. با این حال، زمانی که هر آخر هفته است، یک مشکل است و فقط کمی کار نیست."

استفانی ون واتسون، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، Fatty15

بسیاری از سازمان‌های مدرن از تأثیر بالقوه فرسودگی شغلی در کارکنان خود آگاه‌تر می‌شوند و حتی سیستم‌هایی را راه‌اندازی می‌کنند که اعضای تیم خود را از کار در آخر هفته بازدارند.

این تنها راهی است که در آن سازمان‌های مدرن تلاش می‌کنند تا سلامت روان را در اولویت قرار دهند.

زمانی که کمی جوانتر بودم همیشه در آخر هفته کار می‌کردم، اما به سرعت این درس را به سختی یاد گرفتم. حالا اگر در آخر هفته‌ها کار کنم، برایم آسان نیست. و من در این تجارت هرگز از کسی نمی‌خواهم که در آخر هفته کار کند."

بردلی هال، مدیر عامل، SONU

4- هر سال یک یا دو بار مرخصی بگیرید

علاوه بر اینکه هر هفته به خود یک تعطیلات آخر هفته بدهید و مطمئن شوید که در طول روزهای کاری خود استراحت می‌کنید، همچنین مهم است که در طول سال کاری استراحت کنید.

این استراحت‌ها باید طولانی‌تر باشند و حتی می‌توانند در تعطیلات کامل انجام شوند. صرف یک هفته یا بیشتر از اینجا و آنجا در طول سال کاری، راهی عالی برای از بین بردن گردش کار سالانه و دادن فرصتی به بدن (و مغز) شما برای استراحت و استرس به دور از شلوغی کار است.

"این بیشتر مربوط به زمان استراحت است تا مرخصی. اگر نمی‌خواهید لازم نیست جایی بروید، فقط یک هفته در خانه بمانید و بخوابید، یا بازی، یا رنگ یا هر چیز دیگری. فقط مهم است که آن زمان را برای خودت استراحت کنی تا آرام شوی."

مرلین زوباک، سرپرست بازاریابی، اسنیف

چه به یک سفر انفرادی بروید و چه تصمیم به اقامت یک هفته‌ای با حیوانات خانگی خود داشته باشید، مهم است که هر سال کمی استراحت کنید تا بتوانید فقط بر روی خود و سلامت روانی و عاطفی خود تمرکز کنید.

تعطیلات هر 6 ماه یا بیشتر یک راه خوب برای پایان دادن به سال است و می‌تواند به شما کمک کند از رسیدن به حالت فرسودگی جلوگیری کنید.

5- بپذیرید گاهی به کمک نیاز دارید

در نهایت، وقتی صحبت از آن به میان می‌آید، رم توسط یک نفر ساخته نشده است. بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک، کارآفرینان، رهبران سازمانی و تصمیم گیرندگان تمایل دارند که همه کارها را خودشان انجام دهند.

به هر حال، اگر می‌خواهید کاری درست انجام شود، باید خودتان آن را انجام دهید، درست است؟ اشتباه. یادگیری نحوه تفویض اختیار و ارائه کمک در صورت نیاز، درس بسیار مهمی است که رهبران باید بیاموزند.

میزان استرس و مسئولیتی که یک جفت دست اضافی می‌تواند از روی شانه‌های شما بردارد، گاهی اوقات زندگی را تغییر می‌دهد.

"سپرده کردن یکی از سخت‌ترین چیزهایی بود که من به عنوان یک کارآفرین یاد گرفتم. مهم نیست کسب و کار چقدر بزرگ شد، باز هم می‌خواستم همه کارها را خودم انجام دهم. خیلی سریع فهمیدم که چقدر ناپایدار است."

نیک والاس، یکی از بنیانگذاران و کشاورز ارشد، 99 شهرستان

با رشد تیم خود و واگذاری برخی از مسئولیت‌های خود، می‌توانید به طور مؤثر حجم کاری شخصی خود را کاهش دهید و زمان آزاد بیشتری را برای خود باز کنید.

این امر می‌تواند به شما کمک کند تا تعادل کار و زندگی سالم‌تری داشته باشید و آن را حفظ کنید، که به نوبه خود به شما کمک می‌کند تا از فرسودگی شغلی جلوگیری نمایید.

"گاهی اوقات می‌توان احساس کرد، زندگی مثل یک مسابقه است. به جای تلاش برای انجام هر چه بیشتر، در یک دوره زمانی کوتاه، بسیار ساده‌تر است که وظایف خود را تقسیم کنید و به طور تدریجی روی آنها کار کنید.

در مواقعی که نیاز دارید از دیگران کمک دریافت کنید و بیش از توان خود کار نکنید، زیرا در این صورت تمام ظرفیت خود را برای بهره‌وری از دست خواهید داد."

کریستی پیرز، مدیر ارشد بازاریابی، پپتیدهای پارادایم

همه ما قبلاً کار بیش از حد، خستگی و استرس بیش از حد را تجربه کرده‌ایم. فرسودگی شغلی یک چیز بسیار متداول برای متخصصان در نیروی کار مدرن است. به استراتژی‌ها و توصیه‌های بالا نگاه کنید تا به شما در جلوگیری از فرسودگی شغلی در مسیر شغلی خود کمک نماید.

"در حالی که فرسودگی شغلی منجر به بحران استعداد فعلی می‌شود، به ما فرصتی می‌دهد تا آینده کسب و کار را بازبینی کنیم."

آنتونی کلوتز، روانشناس سازمانی، که اصطلاح استعفای بزرگ را ابداع کرد،

«امیدواریم یکی از پوشش‌های نقره‌ای این همه‌گیری وحشتناک این باشد که دنیای کار به مکانی سالم‌تر و پایدارتر برای رفاه کارکنان تبدیل شود."

بریت آندراتا، رهبر فکر 

بیشتر بخوانید: آرامش در محیط کار، اثری از سوفی مرین

نظر خود را بنویسید...