روش ایجاد رشد پایدار مشاغل کوچک چگونه است؟

روش ایجاد رشد پایدار مشاغل کوچک چگونه است؟

94
۱۱ ماه پیش
0

رشد پایدار مشاغل کوچک

چگونه می‌دانید که چه زمانی به فرصت‌های رشد پایدار «بله» و به چیزهایی که شما را از مسیرتان منتهی می‌کند «نه» بگویید؟

در این مقاله، صاحبان کسب‌وکار داستان‌هایی در مورد رشد پایدار خود به اشتراک می‌گذارند و توصیه‌های عملی در مورد حفظ هویت خود در حین ساختن آینده خود ارائه می‌دهند.

رد کردن شانس آوردن پول یا نیروی انسانی بیشتر به کسب و کار شما می‌تواند احمقانه به نظر برسد. در زمان ارزش گذاری‌های میلیارد دلاری، نگاه کردن به رشد کسب و کار و احساس ناکافی بودن می‌تواند وسوسه انگیز باشد.

اما رشد برای هر کسب‌وکاری متفاوت به نظر می‌رسد، و این امری حیاتی است که صاحبان کسب‌وکار بتوانند بدون به خطر انداختن ارزش‌های اصلی خود، زمان و نحوه انجام آن را تشخیص دهند.

در این مقاله، داستان‌های موفقیت کسب‌وکارهایی را برای شما آورده‌ایم که راه‌هایی برای رشد پایدار پیدا کرده‌اند، کارآفرینانی که بدون مصالحه مقیاس‌شان را افزایش داده‌اند، و توصیه‌های عملی را به کسانی که در فکر حفظ هویت در حین ساختن آینده خود هستند، ارائه می‌کنیم.

دیدگاه و ارزش‌های خود را تعریف و درک کنید

زمانی که به رشد پایدار فکر می‌کنید، باید یک رویکرد کلی نگری را در پیش بگیرید در مورد تمام جنبه‌های کسب و کار خود، جایی که هستید و می‌خواهید باشید، فکر کنید.

سپس از آن برای کمک به شناسایی مناطقی از رشد پایدار که به بهترین وجه در خدمت آن اهداف هستند، استفاده نمایید.

هالی هاوارد شرکت مشاوره Ask Holly How را اداره می‌کند و اهمیت نه تنها درک چشم انداز کسب و کار شما، بلکه وفادار ماندن به تجربه‌ای که می‌خواهید داشته باشید را برجسته می‌نماید.

همه کسب‌وکارها به درآمد میلیونی نمی‌رسند و همه صاحبان کسب‌وکار این را نمی‌خواهند.

او می‌گوید: «دلیل اینکه ما کسب‌وکاری را راه‌اندازی می‌کنیم، اغلب به خاطر پول است، اما مردم برای آزادی هم به دنبال بزینس شخصی هستند، و منظور آنها آزادی، کار کردن به روشی است که می‌خواهند کار کنند.»

برای تقویت چشم انداز شما، هالی سؤالات زیر را به اشتراک می‌گذارد. او همچنین از مشاغلی که با آنها مشورت می‌کند می‌پرسد:

  • شما می‌خواهید روز خود را چگونه بگذرانید؟
  • تعاملات شما چیست؟
  • با وقت خود چه می‌کنید؟

در حالی که تعریف چشم انداز و ارزش‌ها می‌تواند آسان باشد، اما ادامه به کار بردن آن‌ها دشوار است؛ به خصوص زمانی که صحبت از تصمیم‌گیری‌هایی می‌شود که بر تجارت شما تأثیر می‌گذارد.

شینا راسل از Made with Local، یک شرکت غذاهای میان وعده، این امر را درک می‌کند. شینا در مورد نحوه پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای محصولات خود و چگونگی مقیاس‌پذیری عملیات خود با تصمیمات بزرگی روبرو شد.

هنگامی که به بخش انرژی بار در فروشگاه مواد غذایی او می‌روید، خواهید دید که سهم عمده آن بار‌ها به همین صورت ساخته شده‌اند. زیرا آنها در همان مراکز تولیدی، با تجهیزات مشابه و با مواد تشکیل دهنده یکسان - فقط در بسته بندی‌های مختلف،" تولید می‌شوند.

اما شینا چیز متفاوتی برای کسب‌وکارش می‌خواست: «ما از همان ابتدا می‌دانستیم که حاضر نیستیم آن مسیر را طی کنیم. من نمی‌خواستم همان نوع محصولی را بسازم که بقیه ساخته‌اند.

من نمی‌خواستم در مورد محصول و ارزش‌هایمان سازش کنم. این روش برای بسیاری از برندها کار می‌کند، اما من می‌دانستم که برای ما کارایی ندارد.»

او از کنوانسیون عقب نشینی کرد و تصمیم گرفت به جای آن با نانوایی‌های شرکت اجتماعی شراکت ایجاد کند، حتی اگر این امر رشد پایدار شرکت را کند نماید. اما او به تصمیم خود افتخار می‌کند.

شینا با پایبندی به دیدگاه اصلی خود اطمینان حاصل کرد که Made with Local روح خود را از دست نمی‌دهد و به کسب‌وکاری که می‌خواست ادامه می‌دهد.

افزایش مقیاس کسب وکار شما فقط به این موضوع بستگی ندارد که تا کجا می‌توانید رشد کنید و چگونه به آن رشد می‌پردازید، بلکه مسئله پایداری نیز است.

چقدر باید رشد کرد؟ و با چه سرعتی؟ سؤالات بسیار مهمی هستند که باید با آنها دست و پنجه نرم کنید. این چیزی است که جوئل گاسکوئین، مدیرعامل Buffer، در مورد آن بسیار فکر کرده است و به اشتراک می‌گذارد:

«وقتی شما به سرعت [هر سال 50 تا 100 درصد] رشد می‌کنید، آن سرعت رشد می‌تواند مشکلات زیادی بطور فرهنگی ایجاد کند.»

رشد بیش از حد بخشی از چشم انداز جوئل برای بافر نیست. او بیان می‌کند که نرخ رشد پایدار ایده آل سالانه 20 تا 30 درصد خواهد بود.

او می‌گوید: «این نرخ رشد پایداری است که به ما امکان می‌دهد خیلی پویا باشیم. همچنین به ما اجازه می‌دهد تا در محیط کار در فرهنگ خود به آزمایش ادامه دهیم».

گام بعدی پس از تعریف چشم انداز کسب‌وکار، معمولاً انتخاب معیارهایی است که عملکرد را بر اساس آن اندازه گیری کنید. اگر مجموعه‌ای از ارزش‌ها دارید که نمی‌خواهید از آنها دور شوید، باید در انتخاب معیارهایی که به شما کمک می‌کند بینش خود را حفظ نمایید، قاطع باشید.

برای جلوگیری از فشار سنتی، از معیارهای سنتی فاصله بگیرید

وقتی چشم انداز خود را برای کسب‌وکار مشخص می‌کنید، تعیین معیارهایی که با آن عملکرد را اندازه‌گیری می‌کنید آسان‌تر است.

اگرچه معیارهای آزمایش شده و واقعی به دلایلی وجود دارد، تعیین و پایبندی به اهداف بسیار مهم است- حتی اگر آنها در برابر روش‌های سنتی مقاومت کنند.

هاو توماس، یکی از بنیانگذاران Paynter Jacket، گفت: "وقتی صحبت از رشد پایدار می‌شود، روش کلیشه‌ای برای اندازه گیری کسب وکار بر اساس درآمد آن یا تعداد کارمندان است.

ممکن است به آن نگاه کنیم و خوب پیش برویم، این یک راه حل کلیشه‌ای است. معیار مثبت شهرت یا تأثیری که به عنوان یک برند داریم.

آیا می‌توانیم فقط یک دقیقه توقف کنیم و اندازه‌گیری معیارهای سنتی را متوقف کنیم و به راه‌های دیگری برای رشد یک برند فکر نماییم؟»

بنیانگذاران Paynter Jacket از نگاه کردن به تجارت خود از دریچه معیارهای رشد سنتی اجتناب کرده‌اند، زیرا روش‌هایی که آنها می‌خواهند رشد کنند با برخی از ایده‌های مرسوم رشد، مانند تولید محصولات بیشتر، در تضاد است.

در بازار اشباع شده‌ای مانند مد، انتخاب معیارها و اهدافی که شما را متمایز می‌کند نیز حیاتی است. "برای اطمینان از اینکه ما یک فرورفتگی کوچک در صنعت خود ایجاد می‌کنیم، مایلیم خار در چشم صنعت باشیم.

برای تأثیرگذاری، باید برای مدت طولانی در اطراف باشیم، که لزوماً به این معنی نیست که باید یک شرکت بزرگ باشیم یا رشد زیادی داشته باشیم. این بدان معناست که ما باید شهرت خود را افزایش دهیم."

بنیانگذاران Paynter بر کیفیت و رشد پایدار تمرکز می‌کنند، که بر نحوه اندازه‌گیری و تعیین چگونگی، زمان و مکان رشد کسب‌وکارشان نیز تأثیر می‌گذارد.

بکی اوکل همچنین می‌گوید که از آنجایی که تولید بسیار طول می‌کشد، مشتریان با برند و محصول ارتباط عاطفی برقرار می‌کنند، بنابراین بهبود تجربه مشتری یک معیار اساسی برای آنها است.

هر بخش از چارچوب کسب وکار شما، از چشم انداز و ارزش‌های شما گرفته تا معیارهایی که برای اندازه گیری عملکرد استفاده می‌کنید، بر دیگری تأثیر می‌گذارد - از جمله مدل رشد انتخابی.

شما ممکن است با انتظارات بزرگ شروع نکنید، اما اکثر مردم امیدوارند که یک تجارت موفق داشته باشند. تعیین اینکه در زمان رسیدن به موفقیت چه کاری انجام دهید، یکی از مراحل تعریف رشد پایدار برای کسب و کار شماست.

مدل رشد پایدار خود را ارزیابی کنید- یا اگر ندارید آن را تعریف کنید

کسب‌وکارهای مختلف به روش‌های متفاوتی مقیاس می‌شوند اولویت‌ها و ارزش‌های صاحب کسب‌وکار اغلب تصمیم‌ها را به سمت رشد پایدار سوق می‌دهند.

گاهی اوقات ممکن است افراد رشد را به عنوان ایجاد یک میراث خانوادگی تصور کنند. افراد دیگر رشد را بر این اساس تعریف کرده‌اند که چگونه می‌توانند ساختاری را راه‌اندازی کنند که شش ماه از سال را تعطیل کنند.

هالی هاوارد رشد پایدار را به عنوان مقیاس‌پذیری یا مدل مالکیت کارمند می‌داند.

هر طور که در مورد کسب و کار خود فکر کنید و چشم انداز شما هر چه باشد، یک مدل رشد پایدار می‌تواند به شما کمک کند تا به مقیاس مورد نظر خود برسید.

برای مثال، زینگرمن، مدل سنتی را به سمت رشد نگرفته است، اما بدون توجه به آن، مقیاس‌پذیر شده است.

آری واینزوایگ، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، به جای حق رأی دادن یا باز کردن تعداد بیشتری از واحد اصلی مشابه در مکان‌های مختلف، ایده متفاوتی از آنچه می‌تواند کسب و کار باشد داشت.

او می‌گوید: «جامعه کسب‌وکارهای زینگرمن مطمئناً در مدلی رشد کرده است که حداقل در ذهن ما آن را ساخته‌ایم، مطمئناً این مدل رشد معمولی نیست». "آن‌ها لزوماً بد نیستند."

اگرچه آری و هم‌بنیان‌گذارش پل با چشم‌انداز اصلی برای زینگرمن شروع نکردند، اما آری تصدیق می‌کند که در گذشته، آن‌ها یک دیدگاه داشتند.

اساساً، چشم انداز آنها از ابتدا می‌گفت، ما چیزی منحصر به فرد و واقعاً خاص می‌خواهیم. ما همچنین غذای عالی، خدمات عالی، مکانی واقعاً ساده و مکانی عالی برای کار مردم می‌خواهیم. و اینها از ابتدا در ذهن ما بسیار واضح بود.

آخرین اما نه کم اهمیت‌ترین، ما از ابتدا می‌دانستیم، ما فقط یک کسب و کار می‌خواهیم.»

مدل رشد پایداری که آری و پل در نهایت ابداع کردند، ایجاد جامعه‌ای از کسب‌وکارها بود که همگی به‌عنوان یک سازمان مرتبط با قطعات نیمه مستقل عمل می‌کردند.

به روشی که آنها آن را تصور کردند و آن را در چشم انداز نوشتند، هر کسب و کار یک شریک یا شرکای مدیریتی در خود داشت.

آری توضیح می‌دهد: «بنابراین مالکی در سایت وجود داشت که واقعاً به محصول و یا خدماتی که آن کسب‌وکار انجام می‌داد علاقه داشت، و ما به عنوان یک سازمان هم افزایی عمل می‌کردیم که آن فلسفه و آن چارچوب را مدل‌سازی می‌کند که هنوز زیربنای همه کارهای ما است.

با پیروی از این مدل رشد، خانواده کسب‌وکار زینگرمن اکنون شامل اغذیه‌فروشی اصلی، غذاخوری جاده‌ای، خامه‌پزی، نانوایی و بسیاری شرکت‌های دیگر از جمله یک مشاور مدیریت کسب‌وکار است.

وقتی به دنبال رشد پایدار هستید، افراد را در اولویت قرار دهید

دوره‌های رشد دوره‌های تغییر هستند. زمانی که در حال رشد و تغییر هستید، به احتمال زیاد مجبور خواهید بود مصالحه کنید- انتخاب بین دو اولویت متضاد- و انتخاب درست زمانی که با سایر افراد دخیل در کسب وکار خود ارتباط برقرار و مشورت می‌کنید، قابل دسترس‌تر است.

آری ارزش مشارکت دادن جامعه در تصمیم‌گیری را درک می‌کند و می‌گوید: «سازش کاری است که همه ما هر روز انجام می‌دهیم و این اشکالی ندارد.

بخشی از مزایای جامعه این است که می‌توانیم دیدگاه‌های مختلف افراد همفکر را گرد هم بیاوریم و از این طریق به نتایج بهتری برسیم. سپس با انتخاب‌های جمعی آگاهانه مصالحه کرده که این یک تصمیم گروهی است.»

بخشی از ارزش اولویت دادن به افراد، اجتناب از اختلالات ارتباطی است که می‌تواند منجر به تنش و بی اعتمادی شود. هالی بر اهمیت ارتباط بیش از حد با تیم خود با اشاره به اینکه اگر این کار را نکنید چه اتفاقی می‌افتد تأکید می‌کند:

«...وقتی تیم از آنچه در حال رخ دادن است آگاهی نداشته باشد، در آن زمان است که ما شروع به ایجاد تنش در تیم می‌کنیم. یا ممکن است بگوییم مسائلی مانند مسائل فرهنگی داریم.»

هر زمان که مرحله تغییر را پشت سر می‌گذارید، افراد ذینفع در کسب وکارتان را درگیر کنید. توضیح دهید که چرا تصمیمات خاصی می‌گیرید و امیدوارید به چه چیزی برسید. زمینه تصویر بزرگ خود را به مردم بدهید.

ما آن چشم‌انداز یا بیانیه هدف را تعریف می‌کنیم و در کتابچه راهنما آورده می‌شوند، یا در پوستر یا چیزی شبیه به آن روی دیوار نصب می‌شوند. اما آنها باید اسناد زنده و جانداری باشند که پیوسته در مکالمات ما استفاده شوند.

شاید ما در حال بررسی اهداف یا شاخص‌های کلیدی عملکرد خود هستیم- می‌خواهیم این زمینه را زنده نگه داریم.

توجه داشته باشید که راه‌های جایگزین برای افزایش مقیاس کسب وکار شما چالش‌های منحصر به فردی را به همراه خواهد داشت.

رشد پایدار می‌تواند چالش برانگیز باشد و به انتخاب‌های سخت نیاز دارد. بنابراین برای آماده شدن، باید به درون نگاه کنید و در نظر بگیرید که تصمیمات ما در حال حاضر چگونه بر آینده‌ای که می‌خواهیم بسازیم تأثیر می‌گذارد.

یکی از چالش‌های اصلی افزایش مقیاس یک کسب‌وکار، چابک ماندن در درک و تعریف مشتری در حین رشد پایدار است.

هالی می‌گوید: «درک مشتری ما باید یک فرآیند مستمر باشد. ما می‌نشینیم تا تعریف کنیم که مشتری کیست و سپس با یک تقویم محتوا و استراتژی‌ها و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خود را نمایش می‌دهیم.

اما این باید یک مکالمه دائمی باشد. آیا ما مطمئن هستیم که این شخص در این منطقه وجود ندارد؟»

چالش دیگر ممکن است پرداختن به عواقب یک انتخاب جایگزین در مدل کلی کسب وکار باشد. Made with Local از تقاضا و ظرفیت تولید پیشی گرفته است.

اما تصمیم آن‌ها در مورد اینکه چگونه کسب و کار خود را توسعه دهند گاهی اوقات منجر به کاهش ظرفیت می‌شود.

همانطور که شینا به اشتراک می‌گذارد، «چون ما کارها را متفاوت انجام می‌دادیم، رشد ما کند شده است. همینطور ثابت کنیم که می‌توانیم این مدل را رشد دهیم.

اما سریع‌تر از آنچه که توانسته‌ایم رشد کنیم، از بازار خارج شده‌ایم. بنابراین این کار مشکل بوده است.»

یا همانطور که رشد می‌کنید، ممکن است خود را با رقابت بیشتر و صنعتی در حال تغییر پیدا کنید که از شما می‌خواهد محصول خود را دوباره طراحی و بسته بندی کنید. چالشی که بافر با آن روبرو بوده است.

پیمایش تغییرات در بازار و در عین حال وفادار ماندن به چشم انداز و مأموریت شرکت چالشی مهم در طول سال‌ها بوده است. همانطور که جوئل می‌گوید:

«شبکه‌های اجتماعی در حال تغییر به سرعت در پنج، شش سال گذشته مکان چالش‌برانگیزی بوده‌اند. زمان‌هایی وجود داشته است که فرصت‌هایی برای ادامه رشد پایدار خود دیده‌ایم.

اما این امر واقعاً DNA شرکت را از بین می‌برد، زیرا به نظر من همیشه صرفاً در خدمت مشاغل کوچک و متعهد ماندن به آنها بود.

کار بر روی چالش‌هایی مانند این دلیلی است که شما باید چشم اندازی که برای کسب وکار خود دارید را بشناسید و با آن ارتباط برقرار کنید.

در نهایت، هنگامی که یک مسیر جایگزین برای رشد پایدار انتخاب می‌کنید، می‌تواند یک نقطه قوت باشد که محدودیت‌هایی را که با آن مواجه می‌شوید را به یک فرصت تبدیل کنید، همانطور که Paynter انجام داده است.

اگر آنها روش سنتی تولید لباس را انتخاب می‌کردند، ارتباط مشابهی با مشتریان نداشتند.

«برای اینکه به رشد پایدار تجربه‌مان فکر کنیم و آن را بهتر کنیم، باید در کوچک ماندن و معنای واقعی آن قاطع باشیم.

بنابراین به آنچه دارید و محدودیت‌های تجارت خود فکر کنید. سپس متوجه می‌شوید که معنای واقعی آن چیست. زیرا اغلب به این معنی است که شما می‌توانید کارها را به گونه‌ای انجام دهید که هیچ کس دیگری انجام نمی‌دهد.»

بیشتر بخوانید: 4 دلیل رایج برای شکست کسب‌وکار کوچک

نظر خود را بنویسید...