تأثیر بهینه‌سازی وبسایت در جذب سرمایه‌گذار

تأثیر بهینه‌سازی وبسایت در جذب سرمایه‌گذار

73
۱۲ ماه پیش
0

۵ گام برای بهینه‌سازی وبسایت برای جذب سرمایه‌گذار

یکی از متداول‌ترین اهداف در بین استارتاپ‌ها کسب سرمایه است. اما سؤال بزرگ این است که چگونه جذب سرمایه‌گذار به کسب و کار خود داشته باشیم؟

اگرچه وبسایت شرکت ممکن است اولین جایی نباشد که فکر می‌کنید برای دستیابی به این هدف از آن استفاده کنید، اما می‌تواند نقشی اساسی در جذب سرمایه‌گذار و شرکای بیشتر داشته باشد.

در بازار امروزی، بیشتر تعاملات شبکه و مشتری به صورت دیجیتالی اتفاق می‌افتد، به این معنی که فرصت کمتری برای تحت تأثیر قرار دادن و جذب سرمایه‌گذار بالقوه رو در رو وجود دارد.

وب سایت شرکت شما معمولاً اولین برداشتی است که یک سرمایه‌گذار بالقوه از تجارت شما دارد. می‌تواند اعتبار ایجاد یا نگرانی‌هایی را ایجاد کند.

بنابراین، باید روی چه چیزی تمرکز کنید تا مطمئن شوید که وب سایت شما ارزش کسب و کار شما را منعکس می‌کند؟ در اینجا پنج نکته کلیدی وجود دارد که سرمایه‌گذاران بالقوه و همچنین مشتریان ایده‌آل شما می‌خواهند ببینند.

۱. روی یک طراحی حرفه‌ای سرمایه‌گذاری کنید

اساس وبسایتی که در جذب سرمایه‌گذار مؤثر باشد، طراحی وب با کیفیتی است که کسب و کار شما را به شیوه‌ای حرفه‌ای نشان می‌دهد.

کیفیت لزوماً به معنای گران بودن اجرای آن نیست. بسیاری از استارت آپ‌ها با یک سایت ساده شروع به کار می‌کنند که با رشد کسب و کارشان گسترش می‌یابد.

این طراحی می‌تواند یک صفحه "به زودی" یا یک وب سایت یک صفحه‌ای باشد که بدون سرمایه‌گذاری هنگفت از قبل، کیفیت بالایی را امکان پذیر می‌کند.

از الگوهای آماده اجتناب کنید

حتی اگر فقط یک وب سایت یک صفحه‌ای دارید، بهتر است از طراحی قالب آماده خودداری کنید.

الگوها می‌توانند توسط رقبا استفاده شوند و اغلب بیش از حد مورد استفاده قرار می‌گیرند و تمایز کسب و کار شما را دشوارتر می‌کنند.

طراحی وب سایت با کیفیت پایین و قالب آماده می‌تواند تصور اشتباهی از کسب و کار شما به سرمایه‌گذاران بدهد.

اینکه شما هیچ بودجه‌ای ندارید یا اینکه جذب سرمایه‌گذار را جدی نمی‌گیرید. یک طراحی وب سفارشی وردپرس یا راه حل‌های طراحی سفارشی دیگر می‌تواند انعطاف پذیری و فرصت‌های بیشتری را ارائه دهد.

هرچه طراحی شما با کیفیت‌تر و سفارشی‌تر باشد، بهتر است.

با استفاده از عناصر بصری اعتماد ایجاد کنید

اعتماد بصری در جذب مؤثر بازدیدکنندگان وب، از جمله جذب سرمایه‌گذار و مشتری، نقش دارد.

اعتماد بصری به تعامل ناخودآگاهی اطلاق می‌گردد که شخصی هنگام مراجعه به سایت با آن روبرو می‌شود. این یک ارتباط عاطفی است که از تصاویر، فونت و رنگ‌های استفاده شده ناشی می‌شود.

طراحان حرفه‌ای می‌دانند که چگونه به صورت بصری اعتماد را با آخرین گرایش‌های طراحی وب منتقل کنند، به گونه‌ای که یک قالب یا گزینه‌ای که خودتان آن را بسازید، ممکن است این اعتماد را ایجاد نکند.

.2 انتقال صنعت و اعتماد اجتماعی

علاوه بر ارائه اولین برداشت حرفه‌ای، یک وب سایت کسب و کار کوچک باید به ایجاد اعتماد در صنعت نیز کمک کند. اعتماد صنعت بر اساس شناخت و دستاوردهای کسب و کار شما در صنعت شما است.

شما می‌توانید این موارد را با نشان دادن جوایز صنعتی یا وابستگی‌هایی که کسب و کار شما بخشی از آن است مشخص نمایید.

همچنین می‌توانید هر گونه شناسایی مطبوعاتی، اشاره در اخبار صنعت یا سایت‌های محتوا را برای ایجاد اعتبار برجسته کنید.

بهترین کار این است که این لوگوها یا جوایز را در بخش برجسته‌ای از صفحه اصلی وب سایت خود با یک بنر "همانطور که مشاهده می‌شود در " درست در زیر بخش قهرمان آنها نشان دهید.

اگر قبلاً اقدامی جهت جذب سرمایه‌گذار کرده‌اید و به‌دنبال وجوه اضافی هستید، می‌توانید مقدار پولی که قبلاً تضمین کرده‌اید را در یک بنر یا اعلان در وب‌سایت نشان دهید.

به عنوان مثال، شرکت Mutiny یک اعلان در پاورقی وب‌سایت خود برای تبلیغ دور سرمایه‌گذاری سری B خود با پیوندی برای کسب اطلاعات بیشتر و خواندن یک بیانیه مطبوعاتی دارد.

استفاده از اثبات اجتماعی برای ایجاد اعتماد

نوع دیگر اعتماد، اعتماد اجتماعی است. این امر با استفاده از اثبات اجتماعی ساخته شده است که نشان می‌دهد سایر مشاغل و مشتریان با موفقیت با تجارت شما کار کرده‌اند.

اشکال اثبات اجتماعی می‌تواند نمایش تعداد مشتریانی که به آنها خدمت کرده‌اید، تعداد سال‌های فعالیت تجاری یا نظرات مثبت مشتری باشد.

برای یک استارتاپ، ممکن است مشتریان نظرات زیادی نداشته باشند. همچنان می‌توانید آرم‌های برخی از مشتریان یا شرکای معتبری را که با آنها همکاری دارید برجسته نمایید.

حتی می‌توانید ناشرانی را که در مورد کسب و کار شما مثبت صحبت کرده‌اند به نمایش بگذارید.

.3 یک پیشنهاد ارزش قوی بسازید

یک پیشنهاد قوی و ارسال پیام واضح برای ایجاد یک ارتباط مهم هستند. هنگامی که یک بازدیدکننده به یک سایت می‌آید، معمولاً حدود 10 ثانیه را در صفحه سپری می‌کند. برای جلب توجه آنها، ارزش شما باید پیشرو و در مرکز باشد.

به عنوان یک استارت آپ، ارزش پیشنهادی را به عنوان عامل پیشرفت خود و جذب سرمایه‌گذار در نظر بگیرید.

باید به طور واضح به شما بگوید که چه کسی هستید، چه کار می‌کنید و چه چیزی شما را از رقبا متمایز می‌نمایید.

از استفاده از پاراگراف‌های متنی طولانی و متراکم و درج هر جزئیات مربوط به محصولات خود در صفحه اصلی خود اجتناب کنید.

استفاده از متن بیش از حد، به طور کلی، می‌تواند حواس خوانندگان را پرت کند و نگه داشتن آنها را در صفحه دشوار نماید. این نوع طراحی کاربر پسند نیست.

روی پیام‌های سطح بالای خود تمرکز کنید و از ترکیبی از سرفصل‌ها، عنوان‌های فرعی و نقاط گلوله استفاده کنید، زیرا بازدیدکنندگان تمایل دارند ابتدا محتوای کلی را در هنگام بازدید از یک صفحه وب پیمایش و اسکن کنند.

یک طراح وب می‌تواند در بخش بصری پیام‌رسانی به شما کمک کند و یک سلسله مراتب بصری ایجاد نماید تا پیام‌رسانی و فراخوان‌های اقدام در سطح بالا برجسته شوند.

.4 یک صفحه روابط سرمایه‌گذار یا شریک ایجاد کنید

وب سایت‌ها بازدیدکنندگان مختلفی را جذب می‌کنند؛ آنها در جذب مشتریان موجود، مشتریان جدید، و جذب سرمایه‌گذاران یا حتی کارمندان بالقوه مؤثر هستند.

همه این بازدیدکنندگان انگیزه‌های متفاوتی دارند و به دنبال اطلاعات خاصی هستند. به بیان ساده، هر یک از آنها اهداف منحصر به فردی دارند که باید با بازدید از سایت شما به انجام برسانند.

برای راهنمایی و جذب سرمایه‌گذاران به اطلاعات صحیح، می‌توانید یک صفحه روابط سرمایه‌گذار یا شریک ایجاد کنید.

این صفحه می‌تواند شامل اطلاعات مرتبط مانند بیانیه‌های مطبوعاتی در مورد بودجه اضافی، فرصت‌های سرمایه‌گذاران و مزایای حمایت از کسب‌وکار باشد.

محتوا همچنین می‌تواند شامل مأموریت و چشم‌انداز شرکت باشد تا به سرمایه‌گذاران بالقوه احساسی از جهت کلی برند شما بدهد.

اکنون، این صفحه یک الزام مطلق نیست، اما می‌تواند با ارائه تجربه‌ای آسان‌تر برای این نوع بازدیدکنندگان به شما کمک کند.

نکته حرفه‌ای: یک فرم ثبت نام ایمیل اضافه کنید تا بازدیدکنندگان علاقه مند بتوانند به روز رسانی‌های کسب و کار شما را دریافت کنند یا در لیست انتظار برای محصول آینده قرار گیرند.

این گزینه اجازه می‌دهد تا یک تعهد کوچک انجام شود که می‌تواند منجر به تعهدی بزرگتر شود، زیرا آنها با نام تجاری شما بهتر آشنا می‌شوند.

.5 تخصص تیم خود را برجسته کنید

برجسته کردن تخصص تیم خود استراتژی دیگری برای ایجاد اعتماد و اعتبار است. این امر می‌تواند به سرمایه‌گذاران نشان دهد که یک تیم باتجربه در پشت استارتاپ وجود دارد که قادر به اجرای چشم انداز ایجاد شده است.

صفحه موضوع یا صفحه تیم در وب سایت بهترین مکان برای نمایش افرادتان است. این صفحه می‌تواند یک بیوگرافی برای هر یک از اعضای تیم یا اعضای هیئت مدیره ارائه دهد که تجربیات، گواهینامه‌ها و صلاحیت‌های فردی آنها را برجسته می‌کند.

همچنین می‌خواهید عکس‌هایی را اضافه کنید تا سرمایه‌گذاران و مشتریان بتوانند بهتر با افرادی که در مورد آنها مطالعه می‌کنند ارتباط داشته باشند.

بیوگرافی‌ها را می‌توان در کنار عکس هر یک از اعضای تیم قرار داد یا به عنوان یک ویژگی لایت باکس تنظیم کرد.

شما حتی می‌توانید یک ویدیوی مقدماتی برای اعضای اصلی کارکنان قرار دهید، همانطور که در صفحه تیم Suburban K9s نشان داده شده است.

صفحه موضوع مکانی است که می‌توانید شخصیت و فرهنگ برند استارتاپ خود را منتقل کرده و قدم بزرگی در جذب سرمایه‌گذار بردارید.

برای مثال، برخی از شرکت‌ها عکس‌های سرگرم‌کننده هدشات می‌گیرند یا حقایق شخصی درباره هر یک از اعضای تیم اضافه می‌کنند. فرقی نمی‌کند بازیگوش، مدرن یا محافظه کارانه‌تر باشد؛ می‌توانید عناصری را انتخاب کنید که واقعاً شخصیت برند شما را در بر می‌گیرد.

در نهایت، می‌توانید جدول زمانی پیشرفت محصول یا نقاط عطف شرکت را نمایش دهید.

این رشد شرکت شما را به شیوه‌ای مختصر نشان می‌دهد که نیازی به بررسی بیشتر از سوی سرمایه‌گذاران یا مشتریان ندارد و جذب سرمایه‌گذار را آسان‌تر می‌سازد.

وب‌سایت Swiftmile دارای جدول زمانی است و راه‌اندازی محصول از زمان تأسیس شرکت در سال 2015 را برجسته می‌کند.

با یک برداشت خوب شروع کنید

داشتن وب سایتی که تأثیر خوبی بگذارد، برای جذب سرمایه‌گذاران به استارتاپ شما ضروری است.

با طراحی وب با کیفیتی که اعتماد صنعت و اجتماعی را منتقل می‌کند، ارزش پیشنهادی قوی، محتوایی که برای جذب سرمایه‌گذاران طراحی شده است و صفحه‌ای که برای نشان دادن تیم خود اختصاص داده شده است، سایت خود را به گونه‌ای تنظیم می‌کنید که افراد را تحت تأثیر قرار دهد.

شما مطمئناً می‌توانید وب سایت خود را خودتان طراحی کنید. با این حال، ساده‌ترین راه برای اطمینان از اینکه وب سایت شما می‌تواند در جذب سرمایه‌گذار و دستیابی به تمام این اهداف موفق باشد، استخدام یک طراح حرفه‌ای است.

به علاوه، به شما زمان بیشتری برای تمرکز بر روی اجرا و رشد کسب و کارتان می‌دهد.

با توجه به آشنایی اهمیت وبسایت در جذب سرمایه‌گذار، بهتر است مطلب برندسازی اینترنتی: یک رویکرد دیجیتال متمرکز برای توسعه برند را مطالعه نمایید.

نظر خود را بنویسید...